Beverage-Air SPED60HC-16C-2 60" 1-Door 2-Drawer Refrigerated Sandwich Prep Tables | (16) 1/6 Pan
Beverage-Air SPED60HC-16C-2 60
Product Specifications
BRAND  Beverage Air
MODEL  SPED60HC-16C-2
DESCRIPTION
The Beverage-Air SPED60HC-16C-2 Sandwich Prep Table is great for high volume shops and delis were keeping ingredients on hand is important because of its 16 pan configuration and sturdy construction. This unit has a polyethylene cutting board and heavy duty 6" casters.
ADDITIONAL INFORMATION
• Stainless steel exterior • Product temperatures between 36°F and 38°F • (16) 1/6 pan capacity • Rear mounted, self contained refrigeration • Polyethylene cutting board • Aluminum interior • 6" casters • 2 drawers • 1 door • One lid cover
FINANCE AND BUY OPTIONS
Rent for short-term needs, finance the purchase by leasing, or just purchase outright.
Offered by Christine at Supplier #11845 in Perrysburg, OH